Yemek Tarifleri
E-posta Şifre giris Facebook ile Gir

Kadınlar artık büyük göğüs istemiyor

Kadınlar artık büyük göğüs istemiyor Büyük göğüs kadınlarda bel ağrılarına hatta kamburluğa sebep oluyor, bu yüzden kadınlar artık daha küçük göğüslü olmayı tercih ediyor.

Aşırı büyük göğüsler kadınlarda giysi seçiminde zorluk yaratması bir yana kamburlaşmaya, bel ve boyun ağrılarına, meme altı enfeksiyonlarına yol açabiliyor. Günümüzde artık büyük göğüs sorun değil. Yaklaşık 2.5 ila 4 saat süren operasyonla küçültmek mümkün. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Erol Kışlaoğlu, meme küçültme operasyonuyla ilgili merak edilen soruları cevapladı. İri ve sarkık göğüsler sırt ve boyun ağrılarına neden olabilir ve kamburluğa yol açabilir. Sütyenin kol sinirlerine baskı yapmasına bağlı uyuşmalar, nefes almada güçlük yaşanabilir. Meme ile göğüs derisinin devamlı birbirine sürtünmesi sonucu meme altı oluğunda pişikler olabilir, yaralar açılabilir. Günlük hareketler sınırlanabilir. Bu tip sorunların giderilmesi için meme küçültme ameliyatları uygulanması öneriliyor.

NASIL YAPILIYOR?
Estetik meme küçültme ameliyatında büyük olan meme dokusu kişinin vücut ölçülerine göre yeniden şekillendirilir. Fazla meme dokusu ve üzerindeki deri çıkartılır. Meme başı olması gereken yere taşınır. Ameliyat genel anestezi ile hastane koşullarında bir ameliyathanede yapılır. 2.5 ila 4 saat sürer. 1-2 gün sonra kişi taburcu olabilir.

ŞİŞLİK OLABİLİR
Genellikle her iki memeye dren adı verilen borular yerleştirilir ve 24-72 saat içinde çıkarılır. İki gün sonra sargılar açılır. Dikişler 7-10 gün sonra alınır. Erken dönemde şişlik olabilir, meme başındaki hissizlik ve deri üzerinde morumsu renk değişimi kısa sürede kaybolur.


ERKEKLER DE KÜÇÜLTÜYOR
Erkeklerdekİ meme büyüklüğüne 'jinekomasty' denir. Genç yaşlarda görülebileceği gibi orta yaşlarda da şişmanlama ile birlikte artmış oranda görülür. Bu tip şikayeti olan erkekler doktora daha çok müracaat etmektedir.

KOLAY BİR OPERASYON
Orta yaşlarda ve yağlanmaya bağlı meme büyüklüğünde liposuction ile sorun çözümlenmektedir. Gençlerde görünen ve daha ziyade meme dokusunun büyümesi ile olan tipinde ise (bunlarda meme kanseri riski de normal erkeklere nazaran daha fazladır) meme dokusunun çıkarılması gerekir. Bu da basit bir operasyondur. Lokal ya da genel anestezi ile yapılabilir ve hastanede yatmayı gerektirmez. Kişi aynı gün hastaneden çıkabilir. Ağır işler yapmamak kaydıyla günlük hayatına devam edebilir.
 • Bu haber için yorumlar (2 adet)

  • Nisan 21 2012

   bahar

   bahar

   evet istemiyoruz aslında ben iç yaptırmadım yaptırmıcamda
  • Şubat 14 2012

   bahar

   bahar

   evet istemiyoruz:)
  • Geri 1 İleri
Kadınlar artık büyük göğüs istemiyor

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Kadınlar artık büyük göğüs istemiyor