Yemek Tarifleri
E-posta Şifre giris Facebook ile Gir

Çinliler sahte yumurta yaptı

Çinliler sahte yumurta yaptı Tamamen kimyasal maddelerden oluşan yumurtanın kabuğunda kalsiyum, içinde sodyum aljinat,şap,jelatin ve renklendirme maddeleri kullanılıyor.

Çinliler şimdi de yumurtanın sahtesini ürettiler.Çinlilerin sahtesini yapmadıkları bir yumurta kalmıştı, sonunda o da oldu.

Hem de o kadar gerçekçi ki yiyenler bile yumurtaların sahte olduğunu anlamakta zorlanıyor.Sahte yumurtalar tamamen kimyasal maddelerden yapılıyor.

Kabuğunda kalsiyum, içinde ise sodyum aljinat, şap, jelatin ve renklendirme maddeleri kullanılıyor.Yetkililer maliyeti gerçek yumurtanın beşte biri kadar ucuz olduğu için sahte yumurta üretildiğini söylüyor.

İlk olarak Çin'de yapılan sahte yumurtanın üretimi, diğer ülkelere sıçramaya başlamış.En son Malezya'da üretim merkezleri bulunmuş.

Bazı ülkeler halkı bilinçlendirmek için televizyonda yumurtanın sahtesiyle gerçeğini ayırtetmenin yöntemlerini anlatan yayınlar yapmaya başlamış bile.

Eğer yumurtanın şekli normal değilse ve sarısını çevreleyen beyaz zar yoksa veya kırıldığı zaman sarısı hızla beyaza karışıyorsa yumurtanın sahte olma ihtimali yüksek.

Ayrıca yapay yumurtaların kabuğunun normalden daha parlak ve sert olduğu, sallayınca içinden ses geldiği uyarısı da yapılıyor.

Uzmanlar, sahte yumurtanın karaciğer, beyin ve sinir sisteminde rahatsızlıklara sebep olduğunu belirtiyor.
 • Bu haber için yorumlar (2 adet)

  • Mart 19 2012

   nuray

   nuray

   olamaz ya biz cinde yasiyoruz simdi yumurtadami yiyemeyecez
  • Ocak 28 2012

   nesrin

   nesrin

   oh suyundanda koy bi bu eksikti :))
  • Geri 1 İleri
Çinliler sahte yumurta yaptı

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Çinliler sahte yumurta yaptı