Yemek Tarifleri
E-posta Şifre giris Facebook ile Gir

En İyi Nemlendirici Güneş Koruyucu

En İyi Nemlendirici Güneş Koruyucu Dermatoloji Uzmanı Yasemin Fatih Amato, en iyi nemlendiricinin güneşten koruyucular olduğunu söyledi. Amerikan Ulusal İlaç Kurulu´nun (FDA) sadece güneşten koruyucular ile meyve asitlerine anti-aging (yaşlanmayı geciktirici) onayı verdiğini belirten dermatolog Dr. Amato, "Güneşten koruyucular nemlendirici olarak kullanılabilir ve üzerine de rahatlıkla makyaj yapılabilir'' dedi.

Bir güzellik merkezi de işleten Dr. Amato, kadınların cilt bakım ürünü alacak zamanı bilmediğini, ürün satanların da doğru uyarıyı yapmadığını öne sürdü. Genelde kadınların canları sıkıldığında, iş çıkışında bu ihtiyaçlarını karşılamaya gittiğini belirten Amato, "Doğru zamanda gidilmediği için doğru cilt analizi yapılamıyor.

Kime sorsanız hepsi, (karma ciltliyim) der. Çünkü güzellik uzmanı ona öyle söylemiştir, peki bu mümkün mü'' diyerek şöyle konuştu:

"Yüzünüzü yıkarken cildinizde kuruluk hissediyor musunuz, o kuruluk kaç dakika sürüyor, pullanma oluyor mu olmuyor mu? Bugüne kadar ne kullandınız, hangisi iyi geldi hangisi gelmedi? Bu soruların yanıtlarının alınması gerek.

Cilt analizine en uygun en ideal zaman sabah. Sabah yüz yıkandıktan sonra cildin kuruyup kendini nemlendirecek sürenin geçmesi gerek. Yüz yıkanıp kuruduktan 20-30 dakika sonra cilt analiz için uygundur. Ama günün sonuna doğru güzellik uzmanına başvurulduğunda analizin sonucu (karma cilt) çıkar. Bu ürünleri önerip satanlar kadar tüketicinin de bilgili, bilinçli olması gerekir.''

NEMLENDİRİCİ YERİNE GÜNEŞ KORUYUCUSU

Dr. Amato, güneş ışınlarının cildi kurutup yaşlandırdığını hatırlatırken, en iyi nemlendiricinin de güneşten koruyucuların olduğunu söyledi.

Güneşten koruyucuların hem cilde nem verdiğini hem de güneşten koruduğunu kaydeden Amato, "Yani güneşten koruyucular nemlendirici olarak kullanılabilir ve üzerine de rahatlıkla makyaj yapılabilir.

Losyon kıvamında olan, üzerinde şehiriçi güneşten koruyucu yazanlar hem kolay sürülür, makyaja uygundur. Üstelik FDA, sadece güneşten koruyucular ile meyve asitlerine anti-aging onayı verdi. Diğer ürünlerin hiçbirinde bu onay yok, yaşlandırmayı geciktirir onayları yok ama ama botoks etkisi, uzay etkisi yapıyor, iddiaları var. Hepsi palavra'' diye konuştu.  • Bu haber için yorumlar (0 adet)

    • Geri İleri
En İyi Nemlendirici Güneş Koruyucu

Bu makaleyi eposta olarak göndermek için lütfen aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

En İyi Nemlendirici Güneş Koruyucu